– I mitt livs form!

av SC community • 13.01.2001
20-årige Marit Bjørgen fra Rognes i Sør-Trøndelag gjorde et av sine beste løp under dagens Scandinavisk Cup på Vind, Gjøvik. Ungjenta ble beste norske på en femteplass.

20-årige Marit Bjørgen fra Rognes i Sør-Trøndelag gjorde et av sine beste løp under dagens Scandinavisk Cup på Vind, Gjøvik. Ungjenta ble beste norske på en femteplass.

– Jeg er nok i mitt livs form. Det gikk veldig bra i dag, sier hun nøkternt.
På den klassiske femkilometeren var hun halvminuttet bak finske Virpi Kuitunen. Hun slo landslagsløperne Hilde Gjermundshaug, Marit Roaldset og Tina Bay.
– Veldig artig. Selv følte jeg at det var mer å gå på, men jeg skal ikke klage når jeg gjør det så bra rett i forkant av NM.
I NM har hun satt seg høye mål – blant de ti beste på den klassiske femkilometeren.
– Jeg mener jeg er god nok til det, men foreløpig sliter jeg teknisk i friteknikk. Der har jeg ikke prestert all verden de siste par årene. Sjansen min ligger nok på femkilometeren, sier Team ØkoKraft-løperen, som har 17 og 29 plass fra sprinten i Engelberg i romjula som beste resultat i verdenscupen.
Show sharing buttons

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Mest lest

  • Medaljeoversikt ol
    1

    Medaljeoversikt OL Beijing 2022

    by SC community
    06.02.2022
  • 1

    MEDALJEOVERSIKT: OL Pyeongchang 2018

    by SC community
    05.02.2018
  • 1

    Resultater OL Beijing 2022

    by SC community
    04.01.2022
  • 1

    Langrenn på TV – Program og sendetider

    by SC community
    19.12.2018
  • 1

    Skiskyting på TV – Program og sendetider

    by SC community
    06.11.2019

FlerE artikler

  • Sjokkutspillet mot Norge: – Bør kastes ut av verdenscupen

    Mener norske løpere bør fjernes fra verdenscupen og mesterskap i minst fem år. Nå svarer Skiforbundet.
    av Ingeborg Scheve
    23.07.2026
  • 400-metersintervaller – forbedre hurtigheten

    av Maja Eriksson
    23.07.2026
  • – Mosjonister kan øke O2-opptaket med 10 til 15 prosent på tre økter i uka

    av Ingeborg Scheve
    23.07.2026
  • Verdensmesteren slo tilbake på O-ringens sprint

    av Kjell-Erik Kristiansen
    22.07.2026
  • Bare tre menn slo Johaug i NM-mila

    av Ingeborg Scheve
    22.07.2026